Spojenci

13.08.2023

Spojeni zlem pracují pro dobro...

Romantická fantasy detektivka.

Vyprávění situované do království Bergam, někam na zemědělský, blahobytný a úrodný jih poblíž Holubí Zhoře.

Hlavní hrdina v pozici správce bratrova majetku zkouší zachránit rodové sídlo a své blízké před temnou kletbou, která bere jeho švagrové čerstvě narozené děti a místo nich po sobě zanechává koťata.

Jsou v tom čáry nebo podlé lidské činy? Jak dalece zasahuje magie do všedního života prostých obyvatel jedné vesnice? A kým je vlastně hrdina sám?

Pohádkový motiv jsem využila schválně a jeho rozpracováváním mi pod rukama vzniká nečekaně temná detektivka, kde se to jen hemží mrtvolami a násilnými činy. Na tohle popravdě nejsem tak úplně zvyklá a obávám se, že mi tu krystalizuje příběh s přesahem do thrilleru. Naštěstí to vyvažuje romance, která je velice něžná. Tak opatrné a kradmé sbližování jsem snad v žádné knize ještě nepsala. A tu a tam se vloudí nadsázka a vtípek.

Aby v tom nebyl hrdina tak docela sám, dala jsem mu k ruce hrdinku, která se na vyšetřování ochotně podílí a rozjede i své vlastní pátrání po tom, kým vlastně hrdina je.

Požitkářem a po čertech pohledným svůdcem, pravidelným zákazníkem místního veřejného domu a nesmlouvavým handlířem, který nemá žádné zábrany si koupit ženu ve veřejné dražbě?

Nebo sám k sobě přísným, vzdělaným asketou, který prožil polovinu života v klášteře a nyní pečuje o své blízké?

Hannelies, dcera legendárního hrdiny, kterou otcova smrt zanechala bez prostředků v drsné péči strýčka, je díky své vlastní minulosti asi jediná, která má šanci pochopit tak složitou osobnost, kterou Dervan z Břehů je.

Podaří se jim zachránit rodinu a lidi, žijící na panství dřív, než zlo, které bylo zaseto před dávnými lety, přinese ovoce a všechny pohltí?

Upřímně - to v tuhle chvíli nevím ještě ani já sama. Stojím na prahu poslední třetiny, emoce vrcholí a všechny rozeseté náznaky by měly začít dávat jasné obrazy. Je ještě možné čtenáře něčím překvapit? Budou všechny činy hrdinů i padouchů uvěřitelné a logické? Jako obvykle mě čeká ta největší výzva a tou je závěr.

Držte mi palce.