Tajemství černé dámy

Romantická detektivka ve středověkém fantasy kabátku

Přenes se do světa,

kde čest je zákon, pro lásku se žije i umírá a vlci trhají hrdla mladým pannám...

  • Středověkem inspirovaná fantasy
  • Detektivní zápletka
  • Romantika a vášeň
  • Vlci
obrázek AI
obrázek AI

Byla vychována ve víře, že magie je zlá síla.

Teď je jejím ochráncem bytost opředená děsivými mýty.

Kdo hraje nebezpečnou hru? A kdo najde lásku, kde ji nečekal?


Odpočiň si u pohodové knihy:

  • 503 stran zábavy a relaxu, které Tě mohou provázet po několik dní.
  • Kvalitní brožované vydání, které se nerozpadá.
  • Krásné černobílé ilustrace Janiny Strnadové
  • Posílám Českou poštou i Zásilkovnou.
  • Získej Tajemství černé dámy s malým knižním dárečkem, podpisem a osobním věnováním na přání.
  • Cena: 390,- (+poštovné)

Urozená panna Malwina uvěřila zemanu z Vlčiště, který jí slíbil pomoc, a namísto dohodnutého sňatku zvolila útěk z domova. K čemu je však ochránce, který se ze dne na den stal psancem?

Bergar z Vlčiště přijal závazek postarat se o příbuznou svého přítele, při návratu domů však zjistil, že kdo vystoupal vysoko, padává hluboko a rychle. Na krku mu zůstala panna, jež podivné sklony léčit pouhým dotekem, a jemu z dědictví po otci zbyla jen ta problematičtější část.

Malwina, vychovaná ve víře, že magie je temná a zlá síla, se poprvé setkává s tvory z děsivých mýtů a Bergar se zas nemůže rozhodnout mezi spravedlností a pomstou.

A každý něco skrývá – občas i sám před sebou.


RECENZE FANTASYMAG

V obsáhlém díle se na jednom poli potkává čest a láska se zradou a intrikami. Příběh s téměř detektivní zápletkou stojí na pevných základech, nikam nechvátá a vtahuje čtenáře do děje neotřelými popisy a znalostí reálií.

RECENZE ČTEME ČESKÉ AUTORY

Titul si užijí dámy i pánové holdující zejména epické a historické fantasy. Přestože se jedná o slušnou bichličku, díky napínavé detektivní zápletce a jiskřivé romanci se čte jedna báseň.

RECENZE DĚTI NOCI

Svet so stredovekým nádychom so štipkou fantastiky. Primiešajte intrigy, detektívku, romantiku, a dostanete dobre namiešaný, chutný koktejl. Kniha otvorene smeruje viac na nežnejšiu časť publika, ale pre dobre vyvážené žánre si ju užije bezmála každý fanúšik fantasy.

RECENZE KNIŽNÍ DÍRA

Našla jsem však více pozitiv než negativ a knihu Tajemství černé dámy miluji. Nejen kvůli prostředí, které autorka popsala dostatečně a přesto střídmě, že nenudila. Nejen hrdinům se člověk dostal do hlavy a ony se mu na oplátku dostaly do srdce…

Ilustrace z knihy - Jana Strnadová
Ilustrace z knihy - Jana Strnadová

Příběh urozené panny Malwiny a rytíře Bergara vznikal několik let a znamenal pro mě velikou výzvu především co se týče vytrvalosti. Hodně jsem toho napsala a někdy mi připadá, že ještě víc smazala.

Díky lidem mnohem vzdělanějším jsem se toho dozvěděla docela dost o středověku, konkrétně o 14. století v českých zemích a některé části šermířských scén jsem si přehrávala s pomocí kamaráda šermíře.
Nejobtížnější bylo napsat detektivní linii a udržet její kontinuitu a uvěřitelnost, aniž by byl příběh předvídatelný.

Zajímavým překvapením v průběhu tvorby pro mě bylo zrození dvou vedlejších postav a jejich romantického vzplanutí, které vůbec nefigurovalo v prvním plánu a přitom je čtenáři milují.

obrázek AI
obrázek AI

Odpočiň si u pohodové knihy,

která nikam nechvátá a na pozadí středověkem inspirovaného světa se špetičkou magie přináší lehký detektivní příběh.

Prolínají se v něm osudy čtyř hlavních postav. Jemné šlechtičny Malwiny, která je odvážnější než se na první pohled zdá, čestného rytíře Bergara, který však v sobě nosí temnou vlčí stránku, jeho sestry Nikolety a Thorstena, bojovníka s minulostí stejně zjizvenou jako jeho tvář.

Každý z nich zná kousek skládačky, ale položit správné otázky správnému člověku ve správnou chvíli není tak snadné, když je baron smrtelně zraněn a jeho dědic mění zažité pořádky.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.