Vlčí oči

24.07.2023


Pracovní název:

Vlčí oči

Jak si vede tento příběh?
Jsem odhadem tak ve dvou třetinách hlavní dějové linky téhle romantické fantasy, ale jelikož zkouším novou techniku tvorby, zasekla jsem se na tom, že je potřeba do podobného stádia dovést i vedlejší dějovou linku a teprve potom se můžou tyto osudově protnout.


O čem to je?
Skalburk před pětadvaceti lety. Kraj sužuje nepolapitelná banda lapků a na hradě se to hemží intrikami.
​Baron Dietmar je ještě mladý a má spoustu plánů na zvelebení panství. V těch plánech je jeho sestřenice Frida jen figurkou na hracím poli a nikdo nečeká, že by se vzpírala.

Vždyť posvátnou povinností ženy je vstoupit do manželství s tím, koho jí vyberou rodiče. Co na tom, že je uvažovaný ženich o dost starší, trochu záhadný a uzavřený a pochází z ciziny.
Frida ale svého snoubence i členy rozvětvené rodiny překvapí, když před sňatkem prchne.


V pohraničních lesích však řádí lapkové a vlci a prohra se nakonec může ukázat sladší než vítězství.

V tomto příběhu hodně bojuji s vývojem charakteru hlavní hrdinky. Pro okolní svět je uzavřená a plachá, snadno ovladatelná - měla by však mít nečekanou vnitřní sílu a odhodlání, které se postupně projeví i navenek. Romantická linka se tu ale rozbíhá opravdu hodně pomalu, jelikož jsou oba hlavní hrdinové rezervovaní a obezřetně kolem sebe krouží pod tlakem okolností a rodiny. Doufám ale, že nakonec lásku najdou navzdory překážkám a bolestné minulé zkušenosti hlavního hrdiny, která ho nutí k veliké opatrnosti ve vztazích, a že padouši dostanou za uši (O: