Nejlepší knihy od Lisy Kleypas

22.08.2023


Milovníci romantické literatury vědí, že za jménem Lisa Kleypas se skrývá okouzlující svět plný vášně, vztahů a neodolatelných hrdinů. Její knihy českým čtenářkám už tři desetiletí přináší dobrodružství a plné hrsti emocí a nezapomenutelných okamžiků.

V tomto článku přináším svůj žebříček nejoblíbenějších titulů od královny romantické literatury Lisy Kleypas.

Každý z těchto příběhů nese něco zvláštního a jedinečného.

Lisa Kleypas se proslavila svou schopností vytvářet komplexní postavy, které nás okouzlují svým charismatem a hlubokými emocemi. Její slova mají sílu přenést nás do jiné doby a místa, kde se skutečně něžná a hluboká romantika zdařile mísí se vzrušením a vášnivými scénami.

V následujících odstavcích představím několik knih od této autorky, které mě osobně zasáhly a které ráda doporučím ke čtení.

Asi nejznámější sérií Lisy Kleypas jsou

Čekanky

všechny čtyři díly jsou skvělé a tvoří takovou osu světa, který autorka dále zalidňuje postavami z dalších románů.

Já si je podle osobní oblíbenosti řadím takto:

  1. Zimní naděje
  2. Kouzlo podzimu
  3. Jarní skandál
  4. Tajemství letní noci

Další knihy Vše pro lásku! a Tajná láska mě tolik nezaujaly.

Pokud by člověk nevěděl nic o červené knihovně, tak Zimní naděje mu dá naprosto jasně na srozumněnou oč tu běží.

Ohromně charismatický hrdina - bídák s hluboko ukrytým velkým srdcem a potenciálem ke změně - a jemná plachá hrdinka, která má páteř a zkrotí zloducha. Jsem přesvědčená, že hrdina této knihy Sebastian St.Vincent je autorčiným oblíbencem, neboť ho zhusta potkáte jako vedlejší postavu i v dalších jejích knihách a dokonce napsala také knihy o jeho dětech.

Tahle kniha je tedy něco jako povinná četba milovnic červené knihovny a tak trochu základ pro další zkoumání Lisina bohatého světa.

Hathaway

je další série, kterou doporučuji neminout. Názvy knih se tu pojí s denními dobami a velká rodina Hathawayů pojme mnoho excentriků a originálů. Na dobu svého vzniku je už taky docela korektní a hrdiny dvou knih jsou charismatičtí Romové, ale tyto postavy jsou zasazeny s citem a ohledem na reálie doby. (V rámci žánru romantické literatury.)

Ačkoliv si všechny ráda tu a tam přečtu znovu, nejraději mám knihu

Předvečerní láska

která pojednává o nejmladší Beatrix. Dívka nesvázaná konvencemi, osobitá a s velkým srdcem je jediným člověkem, který může pomoci jistému bývalému "ostřelovači" s posttraumatickým syndromem (který se tak tehdy ještě nenazýval, samozřejmě). Motiv dopisů a vzájemného hledání je další úžasnou položkou na seznamu důvodů, proč mám tuto knihu tak ráda. Všechny drobné vtípky a narážky si ale čtenář více vychutná, když vezme sérii pěkně popořadě.

Drahý Christophere, Vaším přičiněním jsem si uvědomila, že slova jsou tou nejdůležitější věcí na světě. A nikdy nebyla důležitější než teď.
Nosím v sobě myšlenky na Vás jako své soukromé souhvězdí. Jste tak daleko, nejdražší příteli, ale ne dál, než jsou hvězdy uschované v mé duši.  

Bow street runners

je také starší série, ale povedená.

Milenec lady Sophie

obsahuje pomstychtivou hrdinku rozhodnutou svést a znemožnit svého šéfa a čestného workoholického hrdinu, žijícího  v celibátu.

Záhadná kráska

zase vypráví příběh jedné hodně podivně reagující napůl utopené kurtizány... Že by to tedy nebyla kurtizána? Kdo to ale potom je? Hrdina se chudák zmítá mezi tím, co mu našeptává srdce a rozum. Nejvíc mě bavily vášnivé scény vedoucí k částečnému odhalení hrdinčiny identity.

Ravenelovi

Jedna z nejnovějších sérií autorky. Doba, v níž se pohybujeme, se o jednu generaci posunula a tak jsou možné složitější zásahy medicíny, rychlejší doprava vlaky a celkově vše ovlivňuje překotně bující průmyslová revoluce.¨

A dá se tu setkat s dětmi Sebastiana St.Vincenta.

Má nejoblíbenější kniha z této série je ale

Setkání s cizincem

možná i proto, že postavy jsou nové a neokoukané. Chytrá a silná hrdinka lékařka Gibsonová a tajný vládní agent Ir Ethan Ransome rozehrávají jiskřivou, napínavou a dojemnou romanci, ve které jde o život a skoro do poslední chvíle není jisté, že spolu hrdinové skončí. A Ethan je prostě dokonalý. Navíc v tandemu s další oblíbenou postavou z této série Westem Ravenelem...

A jak si řadím podle oblíbenosti ostatní knihy z této série?

  1. Hon na Cassandru
  2. Ďáblova dcera, Ďábel v přestrojení
  3. Ďábel na jaře, Svatba s Winterbornem
  4. Chladnokrevný ničema

Seznam je už teď příšerně dlouhý a to jsem ani nenačala knihy ze současnosti. Ty si tedy nechám na samostatný článek.

Každá z nás má jistě své oblíbené hrdiny a příběhy, které si získaly naše srdce svou originalitou, vtipem nebo emocionální hloubkou.

Jestli jsi ještě nezalovila v úchvatném světě Lisy Kleypas, je nejvyšší čas to napravit a objevit skvosty, které pro své čtenáře připravila.

Jaké jsou tvoje oblíbené knihy od Lisy Kleypas? Napiš mi v komentáři, těším se.

Kam dál?

Rose Fieldingová je mladá dáma ze zchudlé šlechtické rodiny, leč titul otci léky nezaplatí a sňatek za účelem zisku také není v dohledu.

​Stává se společnicí vzdálené příbuzné, jenže postavení v cizí domácnosti je vratké a ponižující.
​A tak se jednoho dne ocitá bez peněz, zmoklá, promrzlá a ztracená v lese. Zdánlivě opuštěný dům,
na který narazí, vypadá jako bezpečné dočasné útočiště.
Tedy alespoň do chvíle, než na místo dorazí jeho majitel Dean Fleming, úspěšný továrník se zálibou v nezávazných vztazích.