Oblíbila sis Bridgertonovi? Další knihy autorky seriálu.

22.08.2023

Vítej ve světě aristokracie, elegance a nezaměnitelného šarmu, který mnohé nadchnul v oblíbeném seriálu Bridgertonovi. Za touto vizuálně nádhernou stylizací regentského Londýna a za osudy jednotlivých postav stojí autorka Julia Quinn, jejíž knihy jsou základem tohoto oblíbeného seriálu.

Její slova nás zavádějí do společnosti spoutané konvencemi, v níž o to více vynikají příběhy nespoutané vášně.

Julia Quinn si získala srdce milionů čtenářů svou schopností vytvářet příběhy plné humoru, romantiky a hlubokých emocí. Má dar zobrazit postavy tak, aby byly zároveň autentické a okouzlující.

Ačkoliv seriál "Bridgertonovi" je pravděpodobně tím nejznámějším projektem inspirovaným jejím dílem, má Julia Quinn v záloze mnoho dalších knih, které stojí za objevení.

V následujících odstavcích představím několik knih od této autorky a pokud jste již ochutnali kouzlo Bridgertonových, budou tyto knihy dalším skvostným pokračováním této nádherné literární cesty.

Bridgertonovy

asi není třeba příliš představovat. První série seriálu ukázala charaktery hrdinů a načrtla osudy dostatečně. Zda se budou i další série držet předlohy to teprve uvidíme, každopádně knihy skýtají spoustu zábavy a můžete je číst hned.
Za základ série fanoušci obvykle považují osm dějově samostatných románů o osmi sourozencích pojmenovaných abecedně.

Dále existuje ještě kniha druhých epilogů "Šťastně až do smrti".

Z této série mám nejradši knihy:

Nevhodný návrh

Příběh o Benedictovi, excentrickém malíři a druhorozeném synu a jeho Popelce. Je to dojemné až k pláči a do poslední chvíle napínavé. Možná tu a tam existují okamžiky, kdy člověku leze Violet Bridgertonová na nervy, ale v téhle knize je jednoznačně za velkou hrdinku! Vtipné momenty vyvažují hloubku a celkově tohle "realističtější" převyprávění klasické pohádky stojí za přečtení.

Čekanka

Penelope a Colin. Prostě Penelope a Colin... Co víc chtít. Fascinující je jak se tihle dlouholetí přátelé do sebe zamilují a jaká tajemství skrývají na první pohled nekomplikované veselé a pohodové postavy. Protože každý má nějaké tajemství. (O:

S láskou, Eloise

Tahle patřila dlouhá léta k mým oblíbeným, ale když jsem ji četla znovu nedávno, nezaujala mě zase tolik. Nicméně... Eloise je prostě svéhlavá, energická a svá a i když jsou některé použité vtípky na trochu na sílu, celkové vyznění je jako vždy u Julie Quinn nadprůměrné.

Rokesby

Jiná série, která rozhodně stojí za zmínku, může neznalé čtenáře mást názvy knih. Pojednává o další rozvětvené rodině (Rokesbyovi), nicméně autorce se i tak podařilo do díla vpašovat nějaké ty Bridgertony - i když jde o vzdálené sestřenice.

První díl Za vším hledej Bridgertonovy patří rozhodně k nadprůměru, ale druhý

Falešná manželka

je mojí srdcovkou a knihou do deštivých dnů, kdy se nic nedaří. Možná je to mírně netypickým zasazením do amerických kolonií, možná je to charaktery... Je to něco neskutečně něžného a dojemného, kde se zvolna rozvíjí a prohlubuje několik drobných ústředních témat. Jako autorku romancí mě tato kniha nepřestává inspirovat.

Třetí díl Trochu jiná slečna Bridgertonová je také výborný, jiskřivý a výrazně dobrodružnější a hravější než jiné autorčiny knihy. Také se hrdinům nestaví do cesty tolik zkostnatělých pravidel a etikety, neboť se ocitnou na pirátské lodi. Závěr tedy považuji za poněkud uspěchaný, ale celkové hodnocení 4 z 5.

Bevelstoke

je pro mě sérií, kde jsem se asi nejvíc nasmála.

Tajné deníky slečny Mirandy Cheeverové byly snad první knihou, kterou jsem od autorky četla, a musely mě tehdy asi strhnout, jinak bych se nepouštěla do dalších, nicméně nemají na následující dvě knihy.

Láska v nebezpečí

tak trochu špionážní román je vtipný už svou úvodní zápletkou, kdy mladá dáma zvědavě špehuje svého nového souseda, který má strašlivou pověst a přitom celé dny jen sedí a něco píše. Nebudu prozrazovat víc, a musím uznat, že závěr je možná maličko uspěchaný, ale scény svádění oknem jsou tak originální a zábavné, že na ně ani po letech nejde zapomenout.

Deset důvodů, proč tě miluji

má zase ne zrovna typického hlavního hrdinu. Respektive polepšenými hejsky se to v červené knihovně jen hemží, ale tenhle vážně stojí za to. Už jako inspirace pro nás spisovatele. (O:


Julia Quinn má drtivou většinu knih prostě vysoce nadprůměrných, takže se ani nedá šlápnout úplně vedle, tohle jsou ale mí miláčkové.

Jako bonus na závěr přihodím tip na absolutně dokonalou povídku od Julinky. Nachází se v knize Skotské nevěsty a zbytek povídek je zde tak nějak do počtu.

Gretna Green

Je vydestilovaná esence jejího stylu zhuštěná na několik stran. Hlavní hrdina je pruďas a gentleman a Skot. Pro Julii Quinn netypické, ale všechny aspekty příběhu díky tomu ladí, v rámci hry mezi čtenářem a autorem jsou i logické a člověk je naprosto ochoten jí tu romantickou jízdu od seznámení ke svatbě uvěřit.

Oslaď si život a napiš mi do komentářů, které knihy od Julie Quinn máš nejraději.

Objevila jsi tuhle autorku ještě před seriálem nebo až díky němu?

Kam dál?

Madelyn je sice dívka, která si zakládá na konvencích a na pověsti rodiny, ale láska je pro ni natolik důležitá, že utíká do Gretna Green, aby se provdala za tajného snoubence.

Svatba je však jenom začátek a před Madelyn náhle stojí otázka jak, a zda vůbec, dokáže žít s tím, koho si vzala.